KONST / Litografier / Färglitografi 14089293
nr 1408 9293
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, "Svart skuta". Signerad, numrerad 57/260. Motivet: ca 63x45,5 cm. Bladets mått: ca 80x60 cm, oramat löst blad
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop:
300 kr
måndag 19 juli 2021
kl 18:05:20